Červnová svatba na Statku U Černého beránka / D&L

01.06.2024

Tahle svatba Danči a Ládi odstartovala moji letní svatební sezónu 2024 a byla na pro mě velmi důležitým místě na statku U Černého beránka, kde se za pár měsíců bude konat i naše svatba. Celý týden před svatbou jsem kontrolovala počasí a to opakovaně hlásilo déšť, který si nevěsty pro svůj svatební den zrovna moc nepřejí. Já jsem toho názoru, že krásné a emotivní fotky mohou vzniknout za jakéhokoliv počasí a tak se nevěsty vždy snažím co nejvíc uklidnit. Celou svatbu jsem si i přes mou začínající chřipku moc užila a jdu vás celým dnem provést:)


Statek U Černého beránka je nádherné svatební místo poblíž Tábora, které nabízí krásné prostory uvnitř stodoly, ale i uzavřenou zahradou s altánkem a menším dětským hřištěm. Vedle statku najdete louku, kde probíhá svatební obřad, a tak nemusíte nikam zbytečně přejíždět a máte vše na jednom místě. Statek také nabízí ubytování pro vaše hosty, tudíž i vaše svatební přípravy mohou probíhat hned na stejném místě a z okna můžete venku pozorovat, jak se vaši hosté pomalu scházejí. 


Mezi největší výhody tohoto svatebního místa je:

- pronájem od čtvrtka do neděle

- vše na jednom místě (od ubytování, příprav, obřadu až konečné zábavy)

- možnost využít vnitřní prostory stodoly i na obřad při nepříznivém počasí


Dřevěný interiér pokojů je za mě nádherný a vhodný pro focení svatebních příprav! U příprav novomanželům vždy doporučuji, ať u příprav nejsou sami. Svatební přípravy totiž odstartují váš den, pojďte si ho proto užít s těmi nejbližšími už rovnou od jeho začátku! Kamarádky pomáhají nevěstě do šatů, zapínají střevíčky a nevěstu celkově tak opečovávají... Zatímco chlapy? Ti jsou tam především od toho, aby ženich nezapomínal na "pitný režim" a aby udělali nějakou tu srandu. Sranda je ale vždy přejde při zavazování kravaty či motýlku. 

Danča a Láďa se chtěli vidět ještě před svatebním obřadem a to je moment, který jsem si tak dlouho přála vyfotit! Samozřejmě se to neobešlo bez dojemných pohledů a slziček.

Počasí se na obřad umoudřilo a přestalo pršet přesně na moment, kdy Láďa a Danča stáli u slavobrány, ke který spolu dojeli jejich autem - tomu říkám originální příchod ke slavobráně! :))

Louka na obřad vedle statku má krásný výhled a občas se na obřad přijdou podívat i kravičky z vedlejší louky :) 

K obřadu samozřejmě platí dojemné momenty, slzy a tyhle dvě fotky já prostě miluju!

Přesouváme se zpátky do stodoly na hostinu a na zbytek zábavy, která se každou hodinou rozjíždí víc a víc! Začínají se hrát svatební hry - moje oblíbená je poznávání ženicha a nevěsty podle různých částí těla! :D A nebo třeba pivní štafeta, kterou teda raději nedoporučuju opakovat víckrát :D 

Také na svatbě při házení kytice proběhla domluvená žádost o ruku! 

Na párové novomanželské focení jsme si kousek popojeli k rybníčku. Novomanželé se chtěli fotit s autem, což byla pro mě trochu výzva, ale myslím si, že výsledek se moc povedl! Je skvělý, když novomanželé zapojí do focení i kousek něčeho osobního, ať už je to oblíbená společná záliba, jídlo, místo či jiné dekorace.

A na závěr vám ukážu ještě fotky z prvního tance! :)

Danča s Láďou je skvělá dvojka, která si svatbu udělali přesně podle sebe! A to je nejdůležitější! Statek U Černého beránka doporučuji všem budoucím novomanželům, a já se budu těšit, s kým se zde uvidím zase příště! :)