Nádherná svatba u Orlíku / Hotel Solenice M&V

22.06.2024

Svatba Míši a Vaška byla po celý den doprovázena tradicemi. Začalo se u příprav, kde si ženich musel vykoupit svoji nevěstu. Řeknu vám, že to bylo to nejzábavnější vykoupení nevěsty na světe! :D Pokračovalo se dojemným požehnáním od rodičů, předsvatební veselkou v podobě hudby a výborných koláčků a následoval přejezd k obřadnímu místu. Cestou jsem samozřejmě troubila jak o život :D 

Při příjezdu ke katedrále v Milevsku se samozřejmě v tradicích pokračovalo. 

Církevní obřad probíhal v nádherném prostoru v katedrále v Milevsku. K církevním obřadům mám vždy velký respekt a i přesto, že nejsem věřící v Boha, vždy mě církevní obřady něčím překvapí a dojmou. :)

Po obřadu se opět tancovalo a pokračovalo v tradicích :) Pak už jen následoval přejezd na místo, kde probíhal zbytek svatebního dne. V hotelu Solenice jsem byla poprvé a místo mě moc nadchlo. Má uvnitř i kolem sebe krásné prostory, venkovní posezení na terásce s krásným výhledem na Orlík. 

Po obědě následovalo krájení dortu a také krásný první tanec. 

Po těchto klasických svatebních záležitost odchází nervozita, taneční parket se začíná plnit a svatební zábava začíná! To pro mě znamená zachycovat co nejvíc momentek se svatebními hosty ! :)

Na řadu přichází moje oblíbená část svatebního dne a to je házení kytice. Jako malá jsem moc nechápala smysl toho, proč se má chytat svatební kytice, ale vždycky mě to hrozně bavilo a protože jsem dost soutěživý typ, tak jsem tu kytku skoro pokaždé i chytila :D Tak mě teď na svatbách moc baví sledovat, kdo ze slečen má v sobě také toho soutěživého ducha a na této svatbě jich bylo hned několik! :D Samozřejmě se nezapomnělo i na pány a ti se snažili chytit svatební podvazek. Jen si říkám.... proč my ženy u toho chytání vždycky tak skáčeme, když chlapům stačí zvednout ruku a hned podvazek chytí? :D

A na závěr jsme jeli fotit novomanželské focení. Novomanželé mě vyvezli na vyhlídku, kde se chtěli vyfotit, protože pro ně má místo příběh - proběhly zde totiž i zásnuby!! :) Vždycky mě těší, když si novomanželé vyberou místo na focení, protože to hned dodá fotkám ještě větší hodnotu. Vyhlídka byla naprosto boží! Krásný výhled na Orlík, sluníčko, vysoká tráva a dva skvělí parťáci, kteří se svoji lásku nebojí ukázat a focení bylo krásně uvolněné! :) 

Ještě jednou díky Míšo a Vašku!! :)