Jak se obléknout na focení?

Bží se termín focení a vy stále nevíte, jak obléknout sebe a zbytek rodiny. Moje tři nejdůležitější rady pro výběr oblečení je jednoduchost, přirozenost a pohodlnost.

Vždy vybírejte oblečení, které je vám pohodlné, nikde vás netlačí, neškrábe... zkrátka, abyste se v něm cítili dobře.


Oblečení hraje velkou roli v tom, jak fotky budou finálně vypadat. Pojďme se spolu podívat na pár důležitých bodů při výběru oblečení nejen na rodinné focení.

TIP - Na stránkách Pinterestu najdete inspiraci na outfity pro rodinné focení. Stačil zadat "family photoshoot outfits" či "family photoshoot color schemes".


BARVY

Nejčastější chybou při výběru oblečení jsou špatně zvolené barvy. Není potřeba, aby rodina byla oblečena do jedné barvy - na fotkách to pak vypadá nepřirozeně. Je ale důležité, aby oblečení všech členů rodiny barevně ladilo, tzn. aby bylo ve stejném stylu.


Nejlepší barvy na focení jsou neutrální a zemité (např.: bílá, šedá, hnědá, tmavě zelená, béžová...). Dále pak také záleží, v jakém ročním období se fotíte - např.: k podzimu se zase hodí teplejší barvy jako hořcicově žlutá, vínová... a v teplejších měsících jsou hezké světlé a pastelové barvy např.: světle růžová.

Barvy, kterých se při výběru oblečení vyvarujte jsou neonové a křiklavé barvy. Červená barva se na focení též nedoporučuje, protože hází červené odlesky do obličeje.

TIP - na focení se velmi hodí oblečení z materiálu - len a mušelín.


VZORY, OBRÁZKY, NÁPISY

Čemu se dále vyhnout při výběru oblečení jsou vzory, obrázky a nápisy. Je to velmi rušivý prvek na fotce. Nehodí se proto ani značkové oblečení.

Ke vzorům platí pravidlo jednoduchosti - určitě bych nevolila žádné výrazné proužky, kruhy.. a sáhla bych např.: po drobných kytičkách.


OBUV

Pozor také na výběr obuvi. Pokud například pánové vlastní pouze sportovní obuv, volila bych takové, aby znak na botě nebyl výrazný. Dámy například v létě nosí sandále, v chladném počasí kožené kotníkové boty. U dětí pozor, aby na obuvi nebyly výrazné obrázky.

V létě se také klidně můžete fotit bos :)


ŽENY

Teď už známe teorii a jdeme se podívat na praxi. Jaké oblečení mají volit ženy?


Ženám nejvíce sluší dlouhé šaty a sukně - ideálně takové, které mohou vlát. Pokud ale žena není fanynkou šatů, může určitě zvolit kalhoty. Doporučila bych ale raději plátěné, či nějaké volnější v neutrálních barvách, obyčejné modré džíny nejsou na fotkách moc hezké.

Ke kalhotám volte jednoduché jednobarevné (neutrální a zemité) tričko či halenku. Hezkým doplňkem na oblečení jsou volánky či krajky.

TIP - pokud zvolíte bílý svršek, doporučuju pod něj béžovou podprsenku, která nebude prosvítat.


V chladnějším počasí jsou ideální svetry, či teplejší šaty. Moc hezky vypadají kardigany či džísky. V zimě jsou super kabáty.

Nebojte se volit i jednoduché doplňky. Šperky bych volila jemné a ne tak výrazné. Pokud má žena ráda klobouky, určitě ho na focení doporučuju.


Doporučení pro maminky - zvolte nejprve oblečení pro sebe a poté k němu vyberte oblečení pro zbytek rodiny. Často maminky nejdříve vybírají oblečení pro zbytek rodiny a na sebe už tolik nemyslí.


MUŽI

Tak a co pánové?


Za svršek bych doporučila jednoduché a jednobarevné (neutrální a zemité) tričko. Dále jsou hezké volnočasové košile - doporučuju např.: lněné.

Kalhoty či šortky zase doporučuju plátěné, či v neutrálních a zemitých barvách.


DĚTI

U dětského oblečení se řídíme stejně jako u dospělých.

Holčičkám doporučuju šatičky - tady například i se vzorem drobných kytiček, klukům zase jednoduché tričko/košile a např.: plátěné šortky.


V zimě volte raději kabáty či bundy v neutrálních barvách.

TIP - Velmi doporučuju e-shop H&M či Zara, mají zde velmi hezké kousky oblečení pro děti (ale i pro dospělý). Při hledání oblečení na e-shopu doporučuju zaškrtnout ve filtrech hledání "Barvy" : šedá, béžová, hnědá, bílá

KONZULTACE STYLINGU A MOŽNOST ZAPŮJČENÍ OBLEČENÍ


V ceně balíčku vám poskytuji konzultaci stylingu - tzn. že před focením spolu konzultujeme oblečení pro vaši rodinu. Klienti mi vždy posílají fotky vybraného outfitu a já jim radím, co zvolit jinak nebo co přidat.

Zároveň také nabízím možnost si oblečení u mě zapůjčit.


SHRNUTÍ

Rychlé opáčko.

  1. Přirozenost, jednoduchost a hlavně pohodlnost.

  2. Barvy volíme neutrální a zemité.

  3. Dáváme pozor na nápisy, vzory, obrázky - i na obuvi.

  4. Ženy volí nejlépe volné a dlouhé šaty/sukni, případně volné či plátěné kalhoty s jednoduchým trikem či halenkou.

  5. Nebojíme se doplňků - např.: klobouk.

  6. Muži volí jednoduché triko či košili s nejlépe plátěnými kalhotami.

  7. Děti stejná pravidla jako dospělí.